502871560
Samochody ciężarowe — jaką markę wybrać?

Przemysł produkcji ciężarówek

Przemysł produkcji samochodów ciężarowych jest niezwykle skomplikowany i złożony oraz stanowi działalność o charakterze kapitałochłonnym. Co więcej, samochody tego typu muszą spełniać określone wymagania stawiane zarówno przez prawo, jak i klientów. Aby móc się rozwijać, firmy produkujące ciężarówki, muszą nieustannie udoskonalać swoje technologie oraz nadążać za postępami i zmianami w branży, a także stosować różnego rodzaju innowacje.

Najpopularniejsze marki samochodów ciężarowych

Wybór marki samochodu ciężarowego powinien być uzależniony od specyfiki pojazdu oraz indywidualnych wymogów danego kierowcy bądź firmy. Jednak, aby nieco przybliżyć Państwu dostępne możliwości, poniżej opiszemy pokrótce najpopularniejsze marki samochodów ciężarowych.

Na samym początku pragniemy zaznaczyć, iż firm produkujących tego rodzaju pojazdy nie przybywa i od lat możemy dostrzec kilku czołowych producentów, między innymi MAN, DAF, Mercedes Benz oraz Scania. Jednak wśród najczęstszych wyborów wśród kierowców pozostają Iveco, DAF, Mercedes Benz, MAN, Renault Trucks oraz Scania. Czym się charakteryzują poszczególne pojazdy? O tym w dalszej części artykułu.

Iveco

Samochody ciężarowe marki Iveco zyskały miano jednych z najlepszych pod względem budowy, gaszenia ognia oraz obrony bez względu na to czy są to lekkie, średnie czy ciężkie samochody dostawcze. Producenci są bardzo innowacyjną firmą, stosującą najnowsze technologie w swoich samochodach. Obecnie firma stanowi ok 10% europejskiego rynku ciężarówek ze względu na przejęcie działań restrukturyzacyjnych oraz nabycie innych marek.

DAF

Rozwój w branży przeszła firma DAF. Ich głównym celem była poprawa wydajności transportu. Ciężarówki DAF cieszą się opinią największych i najwygodniejszych samochodów ciężarowych wśród kierowców. Ponadto są wytrzymałe i mają niewielkie koszta serwisowania.

Mercedes Benz

Ciężarówki marki Mercedes Benz znane są ze swojej jakości, trwałości i wytrzymałości. Firma ma wiele modeli, które zaspokoją potrzeby niezależnie od tego czy chodzi o dystrybucję, konstrukcję czy inne przeznaczenie. Jednym z głównych celi i priorytetów producentów jest bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto Mercedes Benz posiada w swojej ofercie takie ciężarówki, które mają duże możliwości terenowe oraz solidną konstrukcję. 

MAN

Jeśli chodzi o samochody ciężarowe MAN, warto wiedzieć, że jest to jeden z największych na świecie producentów. W swojej ofercie firma posiada zarówno samochody z silnikiem Diesela, jak i silnikiem na gaz ziemny. Sprawdzają się one zarówno do celów komercyjnych jak i wojskowych.

Renault Trucks

Samochody ciężarowe marki Renault Trucks charakteryzują się niezwykle wytrzymałym wnętrzem. Doskonale sprawdzają się w dystrybucji i dostawie. Ze względu na różnorodność oferty firma odnotowuje stały wzrost przychodów w ciągu ostatnich kilku lat.

Scania

Scania od długiego czasu pomaga innym firmom, a sama znajduje się na rynku od ponad 120 lat. Przez tak długi czas szwedzka firma zdobył wiedzę pozwalającą na produkcję niezawodnych i wydajnych samochodów. Dzięki temu rentowność firm, które wykorzystują ciężarówki tej marki, stale wzrasta. Firma zawsze stara się zrozumieć klienta oraz oferuje usługi, które odpowiadają jego potrzebom. Te samochody sprawdzają się w budownictwie, handlu detalicznym, leśnictwie, petrochemii i rolnictwie.

Tak prezentuje się lista najpopularniejszych i najchętniej wybieranych pojazdów ciężarowych. Chcąc dokonać zakupu, warto kierować się specyfiką techniczną oraz opiniami innych użytkowników.

„Dywersyfikacja usług w GRUPAENERGY”

Cel projektu: wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19

Beneficjent: Albrychowicz Mariusz GRUPAENERGY, Lgota Wielka, ul. Radomszczańska nr 125, 97- 565 Lgota Wielka

COPYRIGHT © Softe.pl