502871560
Czy warto kupować używane opony?

Zakup nowych opon zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami, nowy zestaw może kosztować nawet 1500 zł, dlatego wiele osób zastanawia się nad nabyciem opon używanych. Zazwyczaj pozwala to nawet na zaoszczędzenie 50% ich wartości, co może mieć znaczący wpływ na kondycję domowego budżetu. Jednak czy warto kupować używane opony i na co zwrócić uwagę?

Ekologiczne podejście

Cena nie jest jedyną zaletą zakupu używanych opon, bardzo ważny jest również aspekt ekologiczny. Często właściciele samochodów przy wymianie opon na zimowe (i odwrotnie) decydują się każdorazowo na nowy zestaw ogumienia. Popularne jest też wymienianie opon „co jakiś czas”, który nie obejmuje nawet połowy czasu użyteczności, gwarantowanego przez producenta. Takie praktyki w połączeniu z faktem, że opony są niezwykle trudne do przetworzenia, generują wysypiska ogumienia. Składowiska opon nie tylko zaśmiecają środowisko, ale są również szczególnie niebezpieczne ze względu na ryzyko pożaru. Decydując się na zakup używanych, można uratować dobre opony oraz odciążyć planetę.

Nowe nie znaczy lepsze

Przez wzgląd na cenę nowych opon, ludzie decydują się na zakup tych najtańszych, często są one niskiej jakości i mogą powodować zagrożenie na drodze. Takie opony mogą mieć mniej walorów lub być słabiej wykonane, niż w ogumienie z wyższej półki. Dlatego w takim wypadku lepiej zdecydować się na opony używane, których koszt będzie podobny, ale zapewnią wyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki temu można być spokojniejszym np. podczas podróży w trudniejszych warunkach atmosferycznych. W naszej ofercie znajdują się opony używane, które są jedynie w 10% użyte, co daje gwarancję bezpieczeństwa i jakości!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Przez wzgląd na swoje zalety, zakup opon używanych wydaje się atrakcyjną alternatywną dla nowego ogumienia, ale trzeba podejść do tego bardzo odpowiedzialnie i cierpliwie. Należy upewnić się, że źródło, od którego chcemy kupić ogumienie, jest godne zaufania. Szczególnie że często na aukcjach internetowych swoje produkty wystawiają oszuści, liczący na naiwność potencjalnych klientów. Takie opony mogą pochodzić z kradzieży lub być powypadkowe. Dlatego przed zakupem, warto wypytać właściciela o ich historię oraz poprosić o okazanie faktury, potwierdzającej zakup. Dodatkowo uczciwy sprzedawca nie będzie miał problemu z umówieniem się na odbiór osobisty towaru, podczas którego będzie można dokładnie obejrzeć opony. Należy również pamiętać, że używane opony nie mogą być stare — warto zwrócić uwagę na ich datę produkcji. Tylko przy takich środkach ostrożności używane opony będą mogły posłużyć wiele lat.

„Dywersyfikacja usług w GRUPAENERGY”

Cel projektu: wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19

Beneficjent: Albrychowicz Mariusz GRUPAENERGY, Lgota Wielka, ul. Radomszczańska nr 125, 97- 565 Lgota Wielka

COPYRIGHT © Softe.pl