502871560
Czy warto naprawiać opony? Grupa Energy

Naprawa opon - czy warto?

                Wydawać się może, że naprawa opony nie daje dobrych rezultatów. Owszem, taka sytuacja jest możliwa, jednak tylko wtedy, gdy naprawimy ją w domu lub u mechanika, którego jedyną propozycją jest naklejanie łat. Profesjonalna naprawa opon jest świetnym rozwiązaniem, nie tylko finansowym. Produkcja opon szkodliwie wpływa na środowisko. Opony, które nadają się na naprawę pomogą zmniejszyć ilość odpadów, a tym samym wpłyną na ochronę środowiska. Dzięki temu, tworzenie nowych opon zmaleje, co ma pozytywny wpływ i ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Rodzaje uszkodzeń

                Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo na drodze po zamontowaniu naprawionej opony w profesjonalnym zakładzie. Gwarancją jakości jest sposób wykonywanej usługi. Rodzajów uszkodzeń opon jest wiele. Dla każdej sytuacji powinny być stosowane odpowiednie środki naprawcze.

                Możemy zauważyć wybrzuszenie opony na ściance bocznej. Przez to struktura opony jest przecięta. Ciśnienie wewnątrz pozwala na chwilową jazdę, ale jest to bardzo niebezpieczna usterka. Inną sytuacją jest nacięcie opony, na przykład na ścianie bocznej. Jest to łatwa w naprawie dziura, z którą w zasadzie można poradzić sobie samemu, jednak, aby mieć pewność prawidłowego naprawienia uszkodzenia, lepiej udać się do autoryzowanego salonu. Konsultacja ze specjalistą sprawi, że jazda samochodem będzie bezpieczna. Jednak, nie warto zakładać tej opony ponownie na kolejny sezon.

                Zdarcie boku opony pojawia się przy ubytkach i nierównościach na jej powierzchni. Jeśli uszczerbek nie jest głęboki, nie należy się nim zbyt przejmować. Będzie to miało jedynie wpływ na odbiór wizualny. W sytuacji, kiedy na oponie zauważalne jest wgłębienie, również nie powinniśmy się nim martwić, ponieważ jest to najczęściej wrodzona wada opony. Każdą zmianę opony warto konsultować z odpowiednią osobą lub firmą.

                W przypadku, gdy opona jest wyząbkowana słychać hałas. Jeśli nie sprawia on problemu to opona nie musi zostać wymieniona. Aby zapobiec powstawaniu ząbkowań należy przełożyć opony w aucie. Widoczne zmiany pojawiają się w okolicach bieżnika.

                Pamiętajmy, że opony mają krótki wiek przydatności. Nawet jeśli opona nie ma żadnych uszkodzeń, była odpowiednio użytkowana, albo korzystaliśmy z niej przez bardzo rzadko, powinniśmy zmieniać opony w określonych odstępach czasowych.

Czy warto?

                Nie każda usterka opony jest groźna. Tak samo nie każda wymaga wymiany. Pomimo dostępności takich usług, jak naprawa opon powinniśmy uważać na drodze, ponieważ zwykły krawężnik czy niewielka dziura mogą spowodować większe szkody. Jeśli pojawi się jakiekolwiek zdeformowanie normalnego wyglądu należy niezwłocznie skontaktować się z specjalistą. 

„Dywersyfikacja usług w GRUPAENERGY”

Cel projektu: wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19

Beneficjent: Albrychowicz Mariusz GRUPAENERGY, Lgota Wielka, ul. Radomszczańska nr 125, 97- 565 Lgota Wielka

COPYRIGHT © Softe.pl