502871560
Jakie są rodzaje magazynowania i na które warto się zdecydować?


Gdy prowadzi się działalność związaną ze sprzedażą produktów, oprócz sposobu, w jaki należy je transportować, trzeba się również zastanowić nad ich magazynowaniem. To, jak wyglądają warunki, w których przechowuje się towar ma ogromny wpływ na jego jakość oraz satysfakcję klienta z produktu. Dlatego warto dowiedzieć się jakie są rodzaje magazynowania i na które się zdecydować.


Magazynowanie a konstrukcja budynku


W zależności od tego, jaki rodzaj towaru chcemy się przechowywać, trzeba wybrać odpowiednią konstrukcję. Magazyny otwarte, przez wzgląd na brak dachu i ścian, sprawdzą się w przypadku surowców odpornych na pogodę. Alternatywą może być magazyn półotwarty, tzw. wiata, która chroni materiał przed opadami. 


Najbezpieczniejszym rodzajem magazynowania jest ten na zamkniętej hali, dostępny w naszej ofercie. W pełni zadaszony, posiadający wszystkie ściany i odpowiednie zabezpieczenia, chroni przed kradzieżą oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.


Magazynowanie a funkcje


W zależności od funkcji, jakie ma spełniać magazyn, można wyróżnić kontenerowe (gdzie transportuje się nie sam towar, tylko cały kontener), przeładunkowe, produkcyjne czy przemysłowe. Popularnością cieszą się też magazyny dostawcze oraz rozdzielcze. Przy tym aspekcie należy dobrać funkcję tak, aby pokrywała się ona z rodzajem transportu towaru.


Magazynowanie a rozmieszczenie towarów


Sposób ułożenia produktów w magazynie ma duże znaczenie. Należy wziąć więc pod uwagę to, jak jego teren ma być zagospodarowany. Jeżeli istotne jest, aby towar był podzielony na konkretne sektory, co pozwala na szybkie monitorowanie stanu, należy wybrać magazynowanie ze stałym miejscem składowania. W momencie, gdy optymalizacja przestrzeni jest ważniejsza niż ułożenie produktów, warto rozważyć magazyny z wolnym miejscem składowym. Towar układa się tam, gdzie akurat jest miejsce, co pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię. Ciekawym sposobem jest rozmieszczenie produktów według tego, jak często są one pobierane - te, po które sięgać trzeba najczęściej układa się blisko, a te najrzadziej wykorzystywane są umieszczone najdalej.


Magazynowanie a sposób załadunku


W tym wypadku wybór jest najprostszy - determinuje go sposób załadunku towaru. Jeżeli ważna jest szybkość rozładowywania samochodu, należy wziąć pod uwagę dok rampowy, który dostosowywuje się do wysokości naczepy pojazdu, dzięki czemu wózek widłowy może na nią wjechać i bezpośrednio pobierać towar. Wykorzystując doki zerowe, sprzęt rozładowuje towar z poziomu podłoża, bokiem lub tyłem, co może być przydatne przy delikatnym lub niewygodnym załadunku.

„Dywersyfikacja usług w GRUPAENERGY”

Cel projektu: wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19

Beneficjent: Albrychowicz Mariusz GRUPAENERGY, Lgota Wielka, ul. Radomszczańska nr 125, 97- 565 Lgota Wielka

COPYRIGHT © Softe.pl