502871560
Co warto wiedzieć przed sprzedażą auta ciężarowego na skup?

Tego typu samochody codziennie przemierzają bardzo dużą ilość kilometrów, dlatego szybko ulegają eksploatacji. Czasem jego naprawa okazuje się być nierentowna z różnych przyczyn. Jeśli chcesz więc sprzedać swoje auto ciężarowe, a jest ono uszkodzone i porysowane, ma brudną tapicerkę, nie posiada wykupionego OC, ważnego przeglądu ani nawet prawa do rejestracji, to z pewnością będzie Ci trudno znaleźć potencjalnego kupca na aukcji internetowej. Co zrobić w takim wypadku? Z pomocą przychodzi skup aut ciężarowych. 

Sprzedaż samochodu ciężarowego w skupie

Wiele osób identyfikuje skup z komisem, jednak są to dwie odrębne placówki, które obowiązują na odmiennych zasadach. Gdy oddaje się pojazd do komisu, to jest on wciąż własnością kierowcy, a sprzedając samochód na skupie, tracimy prawo własności. Skup jest o tyle korzystnym rozwiązaniem, że możemy tam sprzedać auto w niemal każdym stanie, również powypadkowym. Jest to więc świetna alternatywa dla zezłomowania pojazdu. Transakcje zawierane w skupie są w pełni legalne. Zawiera się umowę kupna-sprzedaży, a właściciel dostaje zapłatę w gotówce lub przelewem, zaraz po kupnie auta przez skup. 

Skup pojazdu krok po kroku 

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z danym skupem mailowo lub telefoniczne i poinformować pracowników o stanie technicznym auta. Następnie trzeba umówić się na spotkanie z przedstawicielem. Czasami skupy oferują dojazd do klienta, co jest bardzo wygodną opcją podczas całego procesu. Pracownik ogląda auto i je wycenia. Później następuje podpisanie umowy przez obydwie strony, a właściciel pojazdu dostaje zapłatę. W tym samym momencie dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu zostają unieważnione. Tak naprawdę cały proces może trwać jeden dzień, jeśli tylko zainteresowany klient jest dyspozycyjny tego dnia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią firmę? 

Warto wcześniej zrobić research wśród firm, oferujących skup aut ciężarowych. Najlepiej, gdy wybrany przez nas zakład jest w posiadaniu swojej strony internetowej, na której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje, typu: rodzaje obsługiwanych pojazdów czy zasady skupu samochodów. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że wszystko jest czytelne, legalne i bezpieczne. Podpisując umowę ważne jest, aby była ona przejrzysta. Więc jeśli masz pewne wątpliwości co do niektórych warunków umowy - zapytaj o to przedstawiciela firmy. Najczęściej zdarza się, że klient może wybrać sposób zapłaty gotówką lub przelewem. Wybierając ten pierwszy sposób płatności, pieniądze dostaniesz najprawdopodobniej już tego samego dnia.

„Dywersyfikacja usług w GRUPAENERGY”

Cel projektu: wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19

Beneficjent: Albrychowicz Mariusz GRUPAENERGY, Lgota Wielka, ul. Radomszczańska nr 125, 97- 565 Lgota Wielka

COPYRIGHT © Softe.pl